Pozwól, o Panie, słyszeć Słowo Twe,
Niechaj karmi moją duszę Święty Duch,
I mnie rozpali, I mnie rozpali.

Pozwól, o Panie, pokochać Twój głos
Razem zamieszkać, wielbić imię Twe,
Niech nas prowadzi.

Rozpal mnie Panie pragnieniem Twym
Abym powierzone mi Słowo niósł
Ubogim i grzesznym.

Najświętszy Boże uwielbiamy Cię
Niepojęta Trójco daj w Twym świetle żyć
Na ziemi i w niebie.

Ten film od pewnego czasu włączam codziennie. Trochę drażniło mnie na początku, że śpiewają tak wolno, teraz już się przyzwyczaiłam, nawet jestem w stanie podśpiewać z nimi. Ale, co drażniło, to drażniło, od początku natomiast urzekała prostota tego tekstu!

W tekście są 4 zwrotki, 4 prośby: o usłyszenie Słowa Bożego, bo to przecież wcale nie jest łatwe.

O pokochanie głosu Boga! <3

O to, by płonąć pragnieniem niesienia Słowa Bożego, dzielenia się nim. Tak, można kochać głos Pana, ale wcale nie myśleć o tym, że jest obok mnie ktoś, kto tego głosu ani nie kocha, ani nie słyszy. Papież Franciszek pisał, że Bóg chce przez nasze życie powiedzieć coś światu. To znaczy, że nasza świętość jest dla innych ludzi, niekoniecznie dla nas tylko, jak się może wydawać.

Ostatnia zwrotka to modlitwa o zjednoczenie z Bogiem już tutaj na ziemi, a potem w niebie. O zbawienie, o świętość. O to, co najważniejsze. O wieczne szczęście.

Piękna jest ta pieśń. Piękna. Prowadzi przez całe życie i przez każde jedno nawrócenie, bo tych nam w życiu nigdy dość.

Bardzo ważne w moim życiu jest śpiewanie. Modlę się tym, co śpiewam, muzyką, której słucham i mam ściśle określony zestaw ulubionych utworów, które są dla mnie ważne, i którym jestem wierna od lat – wciąż mnie dotykają.

Pomyślałam, że chce się tym z Tobą podzielić. Może znajdziesz tutaj coś dla siebie, może te śpiewane teksty poruszą i Twoje serce. A jak nie, to ok, Bóg do każdego zna drogę i każda z dróg jest inna.

Artykuły z tej serii, zawierające muzykę, którą lubię, będą zawsze oznaczone w tytule słowem [muzyka] w kwadratowym nawiasie. Znajdziesz je też klikając nazwę kategorii Muzyka w górnym prawym rogu strony.

Wszystkie utwory z serii [muzyka] znajdziesz na tej playliście.

Utwory polecane w poście o modlitwie Jezusowej, są tutaj

Kliknij i udostępnij. Warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *